Megmozdult a világ: mindenki tűkön ülve várja, mit lép Magyarország és Ausztria – nagy változás jön
Rettenetesen izgulnak a liberálisok, akik már elkezdték a provokációt.
Nem adja ki a Felsőoktatásért Felelős Államtitkárság azokat a pályázatokat, amely alapján kinevezték a felsőoktatási intézményekhez a kancellárokat – írja az Index. Ennek oka az lehet, hogy még nyolc intézmény mellé nem sikerült a posztra senkit sem kinevezni.
Hiába kérte az Index a Felsőoktatásért Felelős Államtitkárságtól az egyetemek és a főiskolák élére kinevezett kancellárok nyertes pályázatait, az államtitkárság nem adta ki a lapnak. Az államtitkárság indoklása szerint azért nem adják ki a nyertes pályázók anyagait, mert „a kancellári megbízásokra irányuló eljárás teljeskörűen még nem zárult le”. Ez azt is jelentheti, hogy a későbbiekben, mikor minden intézmény élére sikerült kancellárt kinevezni, a pályázatokat nyilvánosságra hozhatják.
Jelenleg nyolc egyetem illetve főiskola élére nem sikerült megfelelő kancellárt találni, annak ellenére, hogy több mint 300 pályázó volt. Ezekre a posztokra új pályázatokat írnak ki. Így jelenleg az ELTE-nek, a Szegedi Tudományegyetemnek, a Pécsi Tudományegyetemnek, a Pannon Egyetemnek, a Színház- és Filmművészeti Egyetemnek, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemnek, az Eötvös József Főiskolának és a Kecskeméti Főiskolának sincs kinevezett kancellárja.
A kancellárok feladata az egyetemek és főiskolák pénzügyeinek kezelése. Az Index cikke szerint különös, hogy a Budapesti Gazdasági Főiskola kancellárjának Dietz Ferencet választották. Dietz korábban Szentendre vezetőjeként olyannyira meggyengítette a város pénzügyi helyzetét, hogy a Fidesz nem indította újra a polgármesteri címért – írja a lap.